Čo jesť pred a po cvičení

Čo jesť pred a po cvičení

Telo je dokonalý stroj. Všetky krátkodobé nedostatky ti odpustí. Začali sme, podľa môjho názoru, až príliš kombinovať, časovať, plánovať a počítať. Stravu. Verím, že nie si vrcholový športovec a ani sa nepripravuješ na MS v kulturistike. Nenamáhaj teda svoj organizmus povinným dávkovaním jedla a uvidíš, že ti za to poďakuje.

PRED TRÉNINGOM

Všeobecne sa tvrdí, že sa musí jesť pred tréningom, aby sme mali energiu a silu. Nuž, rovno si povedzme, že je to moderná blbosť. Alebo skôr moderne udržovaný prežitok. Nespočetnekrát som už počul, aby som 30 min. pred fyzickou aktivitou zjedol banán s jogurtom alebo nejaké oriešky. Otvorene ti vravím, že ani banán, ani jogurt, ani oriešky za pol hodinu nestráviš. A natriasať sa s jedlom v bruchu je prinajlepšom nepríjemné. Prinajhoršom sa povraciaš. Ak sa naozaj nebudeš vedieť zbaviť psychického bloku, že sa musíš najesť, tak to urob najneskôr! 2 hodiny pred záťažou. Ale najlepšie urobíš, ak jesť nebudeš pred tréningom vôbec.

Teraz si určite ťukáš do čela. Odporuje to všetkému, čo ti vravia, čo sa dočítaš, čo sa dopočuješ a čo si myslíš. Ver mi, na tvoj výkon nebude mať plné brucho žiadny pozitívny vplyv. Tvoj výkon ovplyvní to, aký kvalitný odpočinok a spánok tvoje telo malo a v akej si aktuálnej forme. O to viac to platí, ak…