Sandwich cubano y Plátanos fritos

plantain, recept, pečené banány, sendviš, kubánsky

ČO BUDEME POTREBOVAŤ:

Svetlé bagety

Trhané bravčové mäso

Sterilizované uhorky

Eidam/Gouda

Šunka

Plnotučná horčica

Soľ, Cesnak

Plantejny (nezamieňať so zelenými banánmi)

Červená repa

AKO NA TO:

Keď mi Pedro rozprával o pečených banánoch (teda plantejnoch, ale prirovnal to k banánom, ktoré mimochodom u nás tiež nie sú také banány, ako banány u nich na Kube), musím povedať, že si získal moju pozornosť. Predstava jedenia pečených banánov bola tak trochu zvláštna, ale musím povedať, že je to naozaj výborné. A naozaj to nie sú banány.

Viac o plantejnoch/plantajnoch/plantýnoch, teda zeleninových banánoch, nájdeš na internete, napr. aj na Wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Plantain

Kubánsky sendvič sa sám o sebe až tak nevymyká štandardu, ale v kombinácii s týmito „pečenými banánmi“ je to naozajstná dobrota. A stačí k tomu zajedať červenú repu. Pre tieto účely bude ideálna tá predvarená. Človek sa tak nezababre a je s tým menej práce. (pokračovanie nižšie)

Úspešne chudnúť bez jojo efektu sa dá jednoducho – stačí, keď zo svojej stravy nebudeš nič vynechávať.“

Muž v kuchyni


Viac si o tom môžeš prečítať v nasledujúcom článku:

pokračovanie:

Sendvič pripravíš jednoducho. Bagety rozpolíš, potrieš maslom, mierne opečieš. Potom potrieš horčicou, posypeš trhaným bravčovým mäsom, pridáš plátky šunky, syra a na plátky nakrájanú sterilizovanú uhorku. Na záver to celé dáš zapiecť. Stačí ti na to toastovač/sendvičovač/kontaktný grill.

Odrežeš špičku plantejnov, pozdĺž narežeš a vložíš do nádoby s horúcou vodou. Po chvíli do rezu vsunieš opatrne prst a následne oddelíš šupku. Inak to ani neskúšaj. Olúpaný banán nakrájaš na kolieska a opečieš na oleji. Necháš vychladnúť a následne rukou roztlačíš na malé placky. Placky potom namočíš v zmesi soli, vody a cesnaku a opečieš znova.

Je to netradičná parádička.

Dobrú chuť.

Recept: Pedro

NUTRIČNÉ HODNOTY na 1 porciu:

626 kcal, tuky 12 g, bielkoviny 33 g, sacharidy 91 g, vláknina 10 g

VYSKÚŠAJ AJ ĎALŠIE KUBÁNSKE RECEPTY: