Panenka so syrom, cesnakom a prosciuttom, pečená v pahrebe

Grilovaná panenka so syrom, cesnakom a prosciuttom pečená v pahrebe

ČO BUDEME POTREBOVAŤ (4 porcie):

Bravčová panenka – 750 g

Prosciutto – 100 g

Tvrdý syr typu Eidam/Gouda – 100 g

Rozmarínové zemiaky (z toho receptu)

Soľ, Cesnak, Čierne korenie,

AKO NA TO:

Keď som dostal opäť do rúk panenku a stále bolo leto a práve som bol opäť na chate, tak som sa rozhodol, že ho pripravím rovnakým spôsobom ako túto panenku.

Lenže, to by som nebol ja, keby som stále niečo nevymýšľal. A tak som sa rozhodol pre menšiu zmenu. Mäsom som tentokrát nechal vcelku a len ho prerezal pozdĺžne. Osolil som ho, okorenil, potrel cesnakom a naplnil plátkami syra. Špáradlami som rozkrojenú časť „zošil“.

Potom som ho opatrne obalil v prosciutte, ktoré som po obvode, pre istotu, tiež uchytil špáradlami. Zabalil som ho do alobalu a zahrabal do pripravenej pahreby. Mäso som tam nechal 10 minút, lebo som ho potom hneď odbalil a šli sme jesť. Teda najprv nafotiť 😉 Keby som hneď neodbaloval, stačilo by 8 minút a nechať dôjsť v alobale. Inak by hrozilo, že sa moc prepečie a bude žuvačkové.

Kým sa pripravovala pahreba, podľa staršieho receptu vyššie, som si pripravil rozmarínové zemiaky. Bolo to fantastické.

Dobrú chuť.

NUTRIČNÉ HODNOTY na 1 porciu:

511 kcal, tuky 20 g, bielkoviny 52 g, sacharidy 28 g, vláknina 2 g


TIP: ak nebudeš grilovať vonku, ale doma na kontaktnom grile, tiež ti bude stačiť 10 minút 😉 a ak by si chcel aj v pahrebe docieliť to mriežkovanie, stačí zaťažiť roštom a až potom zahrabať 🙂

PS: pozri aj iné recepty na gril, určite si vyberieš 🙂

DÔLEŽITÉ: ukážem ti, ako môžeš jesť, čo chceš a ešte pri tom aj efektívne spaľovať nadbytočné tuky. Bez toho, aby si musel/a kupovať doplnky stravy, zázračné výrobky alebo moderné superpotraviny. Vytvor si svoj osobný profil a presvedč sa sám/sama, že to ide napríklad aj s týmto receptom. 😉

Všetko máš pripravené v klientskej zóne na Ceste za pekáčom.